Filmy STRUCTURIX (pôvodne AGFA) sú etalónom kvality v oblasti priemyselnej filmovej rádiografie už dlhé roky. Precízny a pravidelne kontrolovaný proces výroby zabezpečuje dosahovanie stálej vysokej kvality výroby. V spojení s úspešnou certifikáciou nezávislým metrologickým inštitútom BAM v Nemecku predstavujú jedinečné a bezproblémové riešenie v oblasti priemyselného využitia. Odolnosť je zabezpečená aj vďaka odolnej povrchovej vrstve. Filmy STRUCTURIX dodávame pre všetky Vaše aplikácie v požadovanej kvalitatívnej charakteristike a balení.

 

Tabuľka tried kvality filmov a priradenie filmov SRUCTURIX

STRUCTURIX Typ

CEN
EN 584-1
ASTM
E 1815-96
ISO
11699-1
JIS-
K7627
D2 C1 special C1 T1
D3 C2 I C2 T1
D4 C3 I C3 T2
D5 C4 I C4 T2
D7 C5 II C5 T3
D8 C6 III C6 T4

 

Spoločnosť GE vyrába filmy v rôznych formách balenia. Bez ohľadu na Vašu aplikáciu, vždy nájdeme správnu alternatívu pre Vaše potreby. Filmy sa dodávajú v štandardných rozmeroch ako rolky alebo pláty v dennom alebo komorovom balení. Špecifické rozmery sa vyrábajú na požiadanie. Podľa požiadavky ponúkame tzv. denné a komorové balenia filmov. Denné balenia filmov sú filmy, ktoré je možné ihneď použiť na kontrolu. Komorové balenia je potrebné pred použitím "nabiť" do ochranného obalu. Výhodou komorového balenia je jeho ekonomickosť, avšak je potrebné zohľadniť aj náklady na ich balenie, obaly, zosilňujúce fólie, opakované snímanie a vyššie riziko poškodenia, resp. znehodnotenia filmu počas manipulácie. Na druhej strane denné balenie tieto riziká eliminuje a v prípade vákuovo balených verzií filmov VACUPAC je eliminovaný aj prach, vzduch a vlhkosť. Filmy VACUPAC sú ideálne pre použitie do exteriéru, kde je prach, vlhkosť a sťažené podmienky. Každý film je vákuovo zabalený samostatne medzi dvoma zosilňujúcimi fóliami. Celé balenie 100 ks filmov je v celkovom vákuovanom obale a tak životnosť filmov ďaleko presahuje pri skladovaní ich dobu expirácie.

Jednotlivé formy balenia je možné získať v podobe plátov v rôznych rozmeroch (napr. 10x40 cm, 10x16  cm, atď.) alebo ako rolky. Špecifickú triedu tvoria rolkové balenia s predrezaním delenia, ktoré sú vhodné na opakované sériové kontroly. Balenia filmov ako napr. VACUPAC sú vhodné pre kontroly kde energia presahuje 100kV. Pre energie nižšie sú v ponuke filmy STRUCTURIX DW Rollpack a iné. V prípade, že potrebujete poradiť so správnym výberom a aplikačnou vhodnosťou, kontaktujte nás: topndt@topndt.sk. Veľmi radi Vám pomôžeme.

Charakteristiku a aplikačnú tabuľku filmov podľa tried kvality nájdete vpravo v súbore PDF - "STRUCTURIX - Charakteristika a aplikácia". V prípade záujmu o filmy STRUCTUIX Vám radi vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

 

Od. 1.1.2017 je možné objednať chémiu AGFA, filmy v topNDT, s.r.o.

 

Máte otázky, alebo chcete vypracovať ponuku?

Kontaktujte nás: topndt@topndt.sk